Кански филмски фестивал: Моделите на црвениот тепих

Освен глумците, на црвениот тепих на Канскиот филмски фествал се појавија бројни модели од А-листата. Сите ја искористија можноста да презентираат креации од прочуените дизајнерски куќи.

Така, на црвениот тепих видовме фустани од Диор, Версаче, Вивиен Вествуд, Кавали, Том Форд, Ели Сааб…Сепак, доминацијата беше на Етро.

Како беа облечени познатите манекенки, проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Погледнете ја 49-годишната Наоми во фотосесија за списанието WSJ

Октомврискиот број на списанието WSJ го краси црната пантерка – Наоми Кемпбел. 49-годишната ...