Каприциозни модели од Маноло Бланик за следната есен/зима

За екстравагантните обожавателки на Маноло Бланик кои сакаат по чевлите да се разликуваат од другите, креаторот понуди 15 модели кои отскокнуваат од класичните салонки.

mb1

Во колекцијата за есен/зима доминираат есенските бои и неочекуваните заплети во вид на шарени ткаенини и стратешки поставени детали.

mb3

Сепак, овие каприциозни модели веројатно ќе ги облечат само најсмелите.

Малку тешки за модни комбинации, најбезопасно би било да се носат со црн фустан. Во спротивно, колку што се идеални за поглед, толку се идеални и за модни промашувања.

x

Check Also

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за ...