Капути како плишани мечиња, еве каде може да си купите

Таканаречените „теди“ капути продолжуваат да доминираат и оваа есен/зима.

манго

Многу потсетуваат со својата текстура на плишани мечиња, мекички се и топли, совршени за студените денови. И годинава ги има во колекциите на луксузните модни марки, како и во „хај стрит“ понудата. Најчесто се со предимензиониран крој, а тоа ги прави одлични за секоја фигура.

Освен класичните модели во кафена нијанса, може да ги купите во црвена боја, розова, бела боја, а наш фаворит е тмно синото „теди“ капутче од Манго.

Проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...