Кара Делевињ ги претставува трендовите на невестински фустани

Топ моделот Кара Делевињ ја краси насловната страница на британскиот Вог, додека во едиторијалот ги презентира трендовите на венчални фустани за летната сезона, како и на невестинските модни додадоци.

Трендовите вклучиваат и екстравагатни капи, необични велови, но и модели кои отсткокнуваат од традиционалните.

Делевињ позира пред објективот на познатиот фотограф Стивен Меисел, во ексцентирчни, но многу романтични бели креации од прочуените модни куќи Шанел, Селин и Сен Лоран.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...