Кара Делевињ во филмот „Лицето на ангелот“ (ВИДЕО)

Актерската кариера на моделот Кара Делевињ тргна во нагорна насока.

Се појави видео-најавата за трилерот „Лицето на ангелот“ во кој Кара има една од главните улоги.

Светската премиера на филмот е закажана за 30-ти јуни, а во Велика Британија три месеци порано, на 27-ми март.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...