Кара Делевињ во кампања за заштита на животните

Британскиот топ модел Кара Делавињ се соблече гола за потребите на кампањата за заштита на правата на животните. Кампањата е лансирана од организацијата I’m Not a Trophy и има за цел да ја подигне свеста за загрозените животни низ целата земја.

kara 54

Францускиот уметник Арно Елиас нацрта цртежи од животни на голото тело на Кара. Инаку, моделот е позната по својата тетоважа од лав на показалецот, а во кампањата ја гледаме со „тетоважи“ од лав, слон, горила, зебра и леопард.

kara 66

kara 9

kara 09

kara 4

x

Check Also

Викторија сикрет ја претстави празничната кампања (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ангелите на Викторија сикрет Барбара Палвин, Биргит Кос, Елса Хокс, Лорен Дуран, ...