Кара Делевињ во мал бел фустан на Канскиот фестивал

Моделот и глумица Кара Делевињ пристигна на Канскиот фестивал на хуманитарната вечера. Модниот избор беше мал бел фустан и впечатлив ѓердан.

22-годишната Делевињ за првпат се појавува на Канскиот филмски фестивал. Убавицата за оваа прилика носеше бел фустан во комбинација со сребрени сандали со висока потпетица и впечатлив накит.

Изгледа елегантно и во согласност со топлото време- летно.

kd1

x

Check Also

Кралскиот изглед на денот: Летиција од Шпанија носи машки костум

Класичен и безвремен стил покажа кралицата Летиција од Шпанија – фокусирајќи се ...