Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три години брак. Се чини дека нејзиниот сопруг никогаш не и бил верен, и дека решила да му каже дека е доста.

Очигледно, раперот, кој постигна успех во 2017 година со синглот Бодак Јелоу  и првата жена рапер во САД што се појави на насловната страница на Вог, акумулираа заедно многу фрустрации, сè додека таа не реши конечно да каже дека ѝ е доста од се.

Од бракот имаат двегодишна ќеркичка.

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...