Карли Клос се омажи во венчаница од Dior

26- годишната топ модел, Карли Клос, позната како една од ангелите на Викторија сикрет, се омажи.

По објавувањето на верибата во месецот јули, супермоделот Карли Клос се омажи за бизнисменот Џошуа Кушнер. Свадбената церемонија се случила вчера во Њујорк. Русокосата убавица носела венчаница од луксузната модна марка Диор. Дизајнот на венчаницата осигура драматична силуета и романтичен горен дел од чипка.

x

Check Also

Кој е Сем Асгари, љубовта на Бритни Спирс?

Сем Асгари е момче на Бритни Спирс од 2016 година. Во најголем ...