Карлито манија

Амајлијата наречна Карлито е најбараниот моден додаток за оние кои можат да си го дозволат овој луксузен привезок за клучеви лансиран од Фенди.

k123

Изгледа како плишана играчка со ликот на Карл Лагерфелд, наводно има улога на амајлија, а всушност е привезок за клучеви. Се вика Карлито, што значи мини верзија, односно нагалено име од Карл. Модните блогери, трендсетерите, секако и славните лица веќе ги зафати Карлито модната треска. Престижниот привезок за клучеви од лимитираната едиција на Фенди ја претставува блиската приврзаност за креаторот, симпатиите кон него и поддржувањето на неговата работа.

k908

Никој не очекуваше дека Карлито ќе прерасне во толкава модна манија кога за првпат се појави на модната писта на ревијата на Фенди во февруари, а манекенките ја држеа оваа кукличка во раката презентирајќи ги моделите од колекцијата за есен/зима 2014/2015.

k753

Карлито „ја носи“ препознатливата облека на Лагерфелд – бела кошула , црна вратоврска и црни очила за сонце.

k999

Овој моден додаток стана до толку барано парченце што листата на оние кои ја чекаат нарачката е огромна. Еден податок кажува се – оние кои Карлито го нарачале на почетокот на месецот јуни, ќе го добијат на почетокот на септември.

 

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...