Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната

Следува втората серија фотографии од соработката на Каролина Гочева и MANGO.

Овој пат се работи за комбинација одлична за меѓусезонско, модерно облекување. Фуксијата која доминира како боја е одлична за да го долови вистинското пролетно расположение кое владее деновиве.

Здолниште со разигран принт и капут одличен за дневни и вечерни излегувања, а сето тоа дополнето со металик патики и ултра впечатливи обетки.

Совршена комбинација за урбан и во исто време женствен изглед.

 

ФотографијаАни Дими

ВидеоДарко Митев

Шминка и фризура: Beauty Hub 202 (Васе Доковски и Даниел Артевски)

СтилистАлмир Мили

x

Check Also

Невидено ниски цени на Sport Vision Bazaar!  

  Спортската сала „Расадник“ е местото каде ќе може да ја посетите ...