Ќе се шминкаат ли наскоро и мажите?

Том Форд лансира машка мејкап линија.

mazi 3

Колекцијата Том Форд за мажи вклучува лосион за чистење на лице, крем за нега на лице, крем за околу очи, маска од кал, коректор и два нови машки парфеми.

mazi 2

Маските и кремите за нега на лице не се повеќе привилегија само на понежниот пол. Том Форд зачекори на еден не толку познат терен, лансирајќи мејк-ап линија наменета за мажи. Ова е прв чекор на креаторот во полето на машката мејкап нега, а најавува за понатаму и декоративна козметичка линија за мажите.

Специфичните производи на пазарот ќе се најдат на почеток на есента.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...