Ќе се вљубите ли во новото Мини?

На Американското интернационално авто-шоу во Детроит 2014 ќе биде претставен новиот концепт на Мини Морис наречен Мини Џон Купер Воркс.

mini 4

Со препознатлив дизајн но надграден концепт новото Мини Морис претендира да биде сериозен претставник на новата генерација на елитни спортски автомобили.

mini 3

Дизајнирано сосема според концептот на спортската-елеганција, со аеродинамични карактеристики, со рачно полирана заврница која придонесува за брилијантниот сјај, новото Мини освојува уште на прв (моден) поглед.

mini 2

Едвај чекаме да го видиме и на нашите улици.

 

x

Check Also

Неделен хороскоп (1ви до 7ми јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Вага и Шкорпија

Оваа недела, во знакот на Стрелец, ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена ...