Кејт Аптон е модел на годината (ВИДЕО)

Од престижниот Спортс илустрејтид до насловните на Вог, Кејт Аптон ги освои емоциите на сите.

Убавицата Кејт Аптон е моментално најбараното лице во светот на шоубизнисот.

Во среќната 2013 година Аптон ја доби и првата улога во филмот „Другата жена“ каде глуми заедно со Камерон Дијаз.

Титулата за модел на годината ќе ја прими на 10 издание на Стајл фестивалот кој ќе се одржи следната недела, еден ден пред да започне Модната недела во Њујорк.

x

Check Also

Мисицата Елена Анѓеловска утре ќе се бори за круната на Мис Глоуб во Торонто

Утревечер во Торонто ќе се одржи финалето на Мис Глоуб. Македонска претставничка ...