Кејт Мидлтон блесна во црвен фустан од 500 евра

Војводите од Кембриџ организирале банкет за добри односи меѓу Велика Британија и Африка во името на кралицата Елизабета. За оваа прилика Кејт одбрала црвен макси фустан.

Станува збор за креација од Needle & Thread која чини 550 евра и била достапна во продажба, се додека Кејт не го облекла фустанот…Сега, фустанот е распродаден.

Изгледот „тотално црвено“ е надополнет со црвена чантичка од Џени Пекам (нејзината омилена креаторка) и пар црвени чевли од Џанвито Роси.

x

Check Also

Кејт Мидлтон ги доби најлошите последици од Мегзит

Вилијам и Кејт Мидлтон секогаш јавно ја поддржуваа одлуката на Хари и ...