Кејт Мидлтон имала три „пластични“ операции

И Кејт Мидлтон посетувала пластичен хирург. Три пати. Оваа вест која прва ја објави британскиот весник „ОК“ за брзо време го заобиколи светот.

Убавата војвотка од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, направила дури две пластични интервенции на носот – една во 2005 година, а втората во 2011 година. Тоа го тврди за „Ок“ списанието хирургот кој сакал да остане анонимен, но кој учествувал во операциите.

Истиот „пластичен“ хирург тврди дека по раѓањето на второто дете, девојчето Шарлот, Кејт направила пластична операција на градите.

Ако овие информации се потврдат како точни, тогаш значи дека и убавата принцеза не била задоволна од својот изглед, како и секоја „нормална“ девојка, па одлучила со хируршки интервенции да се разубави и да си ја зголеми самодовербата.

Како и да е, ако ги погледнеме објавените фотографии, можеби навистина хирургот зборува вистина.

 

x

Check Also

Енио Мориконе напишал проштално писмо: „На мојата сопруга Марија најболно збогум“

„Не сакам да ве вознемирувам“. Во тивок стил кој што го карактеризираше ...