Кејт Мидлтон на BAFTA во фустан од Александар Меквин, истиот го носеше пред осум години

Војводите од Кембриџ присуствуваа на настанот British Academy of Film and Television Arts (сличен на американскиот Оскар).

Вилијам носеше смокинг, додека Кејт беше дотерана во бел фустан со златни апликации од Alexander McQueen кој веќе го носеше во Малезија, во духот на нивната традиција, пред осум години.

И принцот Вилијам, пишуваат британските медиуми, направил рециклирање, односно ова не е прв пат да го носи истиот елегантен костум.

Ова е десетти пат како Вилијам присуствува на овој настан.

 

x

Check Also

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник ...