Кејт Мидлтон отвори Инстаграм профил, погледнете што објавува

Војвотката од Кембриџ отвори Инстаграм профил и ги објави своите први постови на оваа социјална мрежа. Инаку, Инстаграм профилот се споделува преку профилот Kensington Royal.

Во неделата наутро, на профилот се појавија фотографии од патувањето на Кејт и Вилијам во Пакистан, со емотивен пост од војвотката.

-Заедницата во СОС селото изградена е од страна на семејствата – и тука се најдобрите семејства кои можете да ги замислите – тие се собираат за да ги негуваат, сакаат и штитат децата од својата околина, – пишува Мидлтон. -Овие ранливи деца, многу од нив минале низ травматични околности, се негуваат во ова грижливо опкружување и способни се да формираат квалитетни односи во кои така очајнички треба да напредуваат“.

Вилијам и Кејт во Пакистан пристигнаа минатиот понеделник, а во петок се вратија во Лондон.

Со враќањето во Лондон, Кејт сподели уште фотографии на Инстаграм од животот на нејзиното семејство.

x

Check Also

Кралски изглед на денот – Црвеното макси палто на Кејт Мидлтон

Во сезоната на палта, јакни и блејзери, војвотката од Кемриџ воодушеви со ...