Кејт Мидлтон со боси нозе на кралската турнеја во Пакистан

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, се појави боса и со шамија при посетата на пакистанска џамија за време на кралската турнеја во Пакистан.

Уште од самото пристигнување во Пакистан, Мидлтон преку облеката покажа дека ја прифаќа и поддржува традиционалната и скромна мода на земјата.

Овојпат, за да го поддржи и пакистанскиот фолклор, таа ги соблече чевлите за да ја посети џамијата.

 

x

Check Also

Меган Маркл не го дочека британското државјанство

Меган Маркл не го дочека британското државјанство за кое аплицирала уште по ...