Кејт Мидлтон во фустан со флорален принт од Емилија Викстид

Кејт Мидлтон пристигна на „Chelsea Flower show“  во фустан со флорален принт и уште еднаш ги воодушеви своите фанови со префинетиот изглед.

Војвотката од Кембриџ беше облечена во макси фустан со нагласен струк со ремен и со цветови во нежна розова нијанса, во комбинација со омилените чевли со висока платформа кај петите.

Фустанот е од новозеландската модна дизајнерка Емилија Викстид, која од својата 24годишна возраст живее и работи во лондон.

Фустанот е достапен во продажба по цена од вртоглави 1.831 евра.

 

x

Check Also

Сестричките Кардашијан и Џенер се расоблекоа за новиот бренд на Ким (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога популарните девојки од семејствата Кардашијан и Џенер ќе се обединат со ...