Кејт Мидлтон во „кежуал“ модна комбинација

Војвотката од Кембриџ го посети Gilwell Park, каде се случуваше прослава по повод 100 годишнината од отворањето, но и за поддршка на иницијативата што повеќе деца да го посетуваат паркот и воопшто природата.

За оваа прилика, Кејт Мидлтон одбрала спортско-кежуал модна комбинација. Имено, таа носеше црни тесни фармерки, ниски чизмички, маслинесто зелена пролетна јакна и бордо џемпер.

Шминката и накитот недостигаат што го прави изгледот уште полежерен.

 

x

Check Also

Погледнете ја 49-годишната Наоми во фотосесија за списанието WSJ

Октомврискиот број на списанието WSJ го краси црната пантерка – Наоми Кемпбел. 49-годишната ...