Кејт Мидлтон во модна комбинација од Александар Меквин

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, е препознатлива по својот елегантен стил на облекување.

Во неделата (17ти март) се прославуваше ирскиот национален празник Денот на свети Патрик кој има долга традиција и важи за еден од највеселите верски празници. По повод овој настан, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ја посетија ирската војска. Војвотката од Кембриџ носеше темно-зелено палто со потпис на Александар Меквин. Кога се во прашање модните детали, нејзиниот избор беа црните чевли со кои не може да се згреши.

 

Изгледот е надополнет со елегантна шапка и впечатлив, златен брош во форма на детелинка.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...