Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За оваа прилика таа одбра небесно син фустан.

Фустанот е дизајн скроен по мерка од дизајнерката Емилија Викстид. Нејзиниот сопруг пак, принцот Вилијам, беше облечен во сиво сако во комбинација со темни фармерки.

Мидлтон модниот изглед го надополнила со бели чевли со ремче на високи потпетици и чантичка со цветен принт.

x

Check Also

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување ...