Кејт Мидлтон во трендовски кошула-фустан со точки

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, го посети Bletchley Park по повод 75-та годишнина на D-Day. Војвотката за оваа пригода носеше лелеав миди фустан со точки.

Синиот точкаст фустан од британската дизајнерка Алесандра Рич, е надополнет со салонки на висока потпетица во светло-сина нијанса, плик-чанта и дискретни обетки.

 

x

Check Also

Ирина Шаик во нова рекламна кампања во секси издание

Познатата манекенка Ирина Шаик по разделбата со глумецот Бредли Купер, продолжува да ...