Кејт Спајд чанти слатки да ги изедеш

Њујоршката модна марка Кејт Спајд ја претстави новата колекција на чанти инспирирани од мафините и мини колачињата.

ks 1

Колекцијата е реализирана во соработка со познатата њујоршка слаткарница Магнолија Бејкери позната од серијата Сексот и градот. Фановите на серијата „Сексот и градот“ знаат дека во Магнолија уживаа да јадат колачиња Кери и Миранда. Сега пак, сите можат ваквите слатки колаченца да ги носат секаде со себе.

ks 4

ks 2

ks 3

x

Check Also

Оваа неделеа во Битола гостува легендарната Неда Арнериќ со претставата “Се извинуваме, многу се извинуваме“

Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица која ...