Осакатена од фотошоп: Кејт Винслет како восочна фигура на насловната на Вог

Ноемвриската насловна страница на највлијателното модно списание – американскиот Вог ја краси 38-годишната актерка Кејт Винслет, која претерано е обработена во фотошоп.

кејт 1

Многумина сметаат дека апсолутно немало потреба толкава интервенција со фотошоп на бездруго убавата глумица.

kejt 2

Во вакво издание, тешко и дека ќе ја препознаете, зашто личи и на Гвен Стефани и на Кендис Свонепул како и на било-кој безличен модел од некоја кампања за производи за нега на коса.

x

Check Also

Кара и Кендал во страсна прегратка за „Лав“

Оваа страсна прегратка е за насловната страница на февруарскиот број на Лав ...