Кејти Холмс во розово капутче, сличен модел има во MANGO

Иако не ја гледаме често на црвените ќилими, секогаш кога ќе се појави во јавност, преслатката глумица Кејти Холмс привлекува внимание со својот единствен стил.

Овојпат на њујоршките улици е фотографирана во кежуал-шик модна комбинација – фармерки, бели патики и розова палто. Капутот кој го носи е од Acne Studios и достапно е во продажба на веб страницата на брендот по цена од околу 1000 евра.

Сличен модел на капут со супердостапна цена најдовме во Манго.

Розов капут е идеален избор за зимските денови, а со задоволство ќе го носиме и во првите пролетни денови.

манго

манго

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...