Келвин Клајн ги собра убавиците на едно место за новата кампања

Келвин Клајн ја објави кампањата за долна облека за есенската сезона, под познатиот хаштаг #MyCalvins. Ѕвезди се супермоделите Наоми Кемпбел, Бела Хаиди, Кара Тејлор и инди – рок пејачката Бет Дито.
Ова претставува прво појавување на супермоделот од 90-те години, Наоми (49), во кампања за Келвин Клајн.
Фотограф е Дениел Џексон пред кој позираат познатите жени во новите модни парчиња – долна облека. 

x

Check Also

Сестричките Кардашијан и Џенер се расоблекоа за новиот бренд на Ким (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога популарните девојки од семејствата Кардашијан и Џенер ќе се обединат со ...