Кендал Џенер е ѕвезда во кампањата Giambattista Valli x H&M

Лансирана е кампањата Giambattista Valli x H&M, а долго очекуваната колекција ќе биде пуштена во продажба во продавниците H&M на 7ми ноември. Нема сомнеж дека модните парчиња ќе се распродадат за миг.

Освен ѕвездата, супермоделот Кендал Џенер, во кампањата сретнуваме познати лица од модниот и музичкиот свет, како и популарни „инфлуенсери“ на социјалните мрежи. Па така, тука се Крис Ли, Кјара Ферањи и H.E.R. Кампањата е снимена во Рим, Италија, а модните парчиња се неверојатно добри, вклучувајќи ги и „statement“ обувките. Погледнете дел од тоа што ни носат Џамбатиста Вали и H&M.

 

 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...