Кендал Џенер го форсира „каубој“ стилот

Каква шминка да кобинирате со каубој шешир? Кендал нè учи на Инстаграм.

Секогаш постои добра причина да се облечеме во „каубој“ стил. Така барем смета супермоделката Кендал Џенер која овој тренд го форсира и на социјалните мрежи. Не заборавајте на сјајот за усни!

Ако го носите овој стил во дневна и лежерна комбинација, комбинирајте го каубојскиот шешир и чизми со тексас или кожена јакна. Или пак, во потоплите денови, може слободно да го „симнете“ изгледот на Џенер кој потсетува на оној од летните фестивали. Значи – облека со анимал принт.

View this post on Instagram

“Ken out of Ken”

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

remind us to always dress like cowgirl’s

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

x

Check Also

Шерон Стоун ги советува фановите како да останат безбедни во своите домови (ВИДЕО)

Од актерка до советник за лична безбедност – Шерон Стоун (62) на ...