Кендал Џенер постираше „голи“ фотографии на Инстаграм – реакциите негативни

22-годишниот модел Кендал Џенер на својот Инстаграм профил постираше фотографии на кои позира „угол гола“. Но, фотографиите во црно-бела техника, не и донесоа „аплауз“ од фановите, туку лавина критики.

Инаку, фотографиите се направени од прочуената фотографка Саш Самсонова, која соработувала и со Кајли Џенер, Кло Кардашијан и Дита Вон Тис.

Тоа што најмногу не им се допаднало на фановите, на овиее фотографии, биле – „чудните“ стапала на Џенер.

„Што е со нозете на Кендал Џенер?“, коментираа фановите, „погледнете и ги стапалата, особено прстите“, „што не е во ред со твоите прсти на нозете“, пишуваа фановите.

Но, користејќи ги нозете, прекрстени, за да ја покријат нејзината голотија, изгледа дека стапалата и биле последното нешто што и паднало на ум.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...