Кендал Џенер позира за новата кампања на Calvin Klein

Calvin Klein во новата рекламна кампања за сезоната пролет 2019 се фокусира на долна облека и џинс. Кампањата е под хаштагот  #mycalvins. 

Во кампањата главни лица се Кендал Џенер, Ана Еверс, Лилу Тени и Џасмин Дениелс. Фотографијата е на Глен Лухфорд, а стајлингот на Мелани Вард.

На својот Инстаграм профил, зборувајќи за кампањата, Кендал Џенер напиша  “Мислам дека младоста нема крај. Се е до душата и како се чувствуваме, отколку до годините“

x

Check Also

Поубава од Анџелина Џоли, а толку личи на неа!

Преубавата Русинка Алина Тсаракова од Северна Осетија е „плукната“ Анџелина Џоли. Сличноста на ...