Кендал Џенер – централна фигура на ревијата на Лагерфелд

Кариерата на модел на Кендал Џенер продолжува вртоглаво во нагорна насока. Никој не остана изненаден што таа беше централна фигура на ревијата на Шанел која се одржа минатиот вторник во Париз.

k11

19-годишната девојка беше бодрена од нејзината позната мајка Крис која се согласува дека е најдобро да си во центарот на вниманието.

k10

Очигледно е дека Кендал стана миленича на Лагерфелд. Нејзината деби кампања за легендарниот дизајнер беше претставена минатата недела во која таа рекламираше колекција на модни додатоци.

 

x

Check Also

Ова е најслатката фотографија на Џиџи Хадид од бременоста (ФОТО)

Најслатката – и најсмешна – фотографија од бременоста на Џиџи Хадид, 25, ...