Кендис Свонепул суперсекси за „стариот фраер“ Луи

Откако во септември 2013 година француското списание Луи се врати на пазарот, после 19-годишна пауза, ни донесе нова свежина.

Candice-Swanepoel-118

Францускиот одговор на Плејбој, списанието Луи, пред 2 години се врати во трафиките, а неговите верни читатели го прославија како „заборавен диносаурус наречен фраер“.

Списанието Луи својот врв го достигна во 80-те години на минатиот век, а од насловните страници заведуваа разголени глумици, пејачки и модели. Целта на Луи беше да допре до интелектуалната публика во што и успеа. Цели 30 години Луи беше омилено машко списание, но згасна во 1994 година. Новиот број на Луи (во септември, 2013) се отпечати во 350.000 примероци на француски јазик и дополнителни 15.000 на англиски. На насловната на култниот број тогаш беше музата на Вуди Ален, француската глумица Леа Сејду, фотографирана од Марио Соренти.

А на насловната на ова ново, септемвриско издание, 2015, е прекрасната манекенка Кендис Свонепул.

Candice-Swanepoel-65

Candice-Swanepoel-35

Candice-Swanepoel-210

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...