Кејт Мидлтон позираше со бебето во речиси ист фустан како принцезата Дајана

Само десетина часа по породувањето, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го покажаа нивното трето дете, позирајќи пред болницата „Сент Мери“во Лондон.

На машкото бебенце сеуште не му се знае името, а се родило тешко 3,8 килограми.

Интересно е што Мидлтон на првата фотографија со бебето наменета за јавноста носи црвен фустан со чипкасти детаљи и чевли со ниска потпетица. Исто така беше облечена и принцезата Дајана кога излезе од болница позирајќи со нејзиниот син Вилијам.

 

x

Check Also

Моника Белучи стана русокоса, инспирирајте се од нејзината нова фризура

Италијанската сексапилна глумица Моника Белучи го промени стилот – стана русокоса. Промената ...