„Кежуал“ фустанчиња од & Other Stories

 & Other Stories ја надополни пролетната колекција со нови модели на фустани погодни за „кежаул“ и дневни излегувања. 
Кога станува збор за потоплите денови, фустанчињата се оние кои најдобро ни доаѓаат од гардеробата. Земајќи го предвид тоа, популарната марка & Other Stories ја збогати колекцијата со нови модели кои се лесни за носење, а ја нагласуваат женственоста. Доминираат миди моделите, флоралните принтови и ригите, а од деталите предност имаат карнерите и „паф“ ракавите. 
Комбинирајте ги со удобни сандали со висока платформа. 

x

Check Also

Тренд водич на Massimo Dutti за зима 2019/2020

Отилија Сајмон позира во новата кампања на Massimo Dutti. Тренди водичот е ...