Кежуал шик – 7 „готови“ модни изгледи за крајот на летото од &Other Stories

Подгответе се да уживате во преостантиот дел од летото во кежуал стил. Барате инпирација?

&Other Stories го објави новиот летен водич насловен „In Search of Smiles“. Фотосесијата вклучува лежерна атмосфера исполнета со фраерски и комфорни модни парчиња. Од лелеави макси фустани до маички со интересен принт кој одлично се комбинираат со „жешки“ тексас панталончиња, и не заборавајте на сламеното шеширче…

Погледнете ги модните парчиња од новата колекција на &Other Stories.

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...