Ким и Кортни Кардашијан: латекс од глава до пети, и на модните писти и на улицата 

На Париската модна недела латексот доминираше и на модните писти, но и на улиците.

На латекс материјалот не му одолеаа ни сестрите Кардашијан. Ким и Кортни беа облечени во латекс комбинезони од  Balmain.

Комбинезоните на сестрите се од колекцијата Balmain дизајнирана за сезоната есен/зима  2020/2021.

Ким ги комбинираше со проѕирни сандали Yeezy (без разлика на парискиот дожд и прилично студеното време). Потоа, сестрите ја посетија и Ајфеловата кула заедно со ќеркичката на Ким, Норт Вест.

x

Check Also

Џенифер Анистон бесно им се обрати на фановите: „Проклетата маска мора да се носи”

Џенифер Анистон го отвори својот  Инстаграм профил минатиот октомври, и со првиот ...