Ким Кардашијан има своја двојничка во Загреб

Стилот и изгледот на Ким Кардашијан се инспирација за многу девојки во светот, но вистинската двојничка Кардашијан ја има во Загреб. 

je 1

Јелена Периќ е шминкерка, а светската популарност ја стекна преку Инстаграм каде има илјадници следбеници благодарение на нејзиниот изглед кој е идентичен на оној на Кардашијан.

jelena 88

Младата загрепчанка на социјалните мрежи има над 700.000 следбеници кои уживаат во нејзините мејк-ап совети.

Сличноста со Кардашијан не е само во ликот, туку и воопшто во начинот на облекување, изгледот на телото и селфи-фотографирањата.

jelena 9

jlena 99

jelena 6

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...