Ким Кардашијан лансира нова линија на парфеми

По лансиранњето на парфемите Kylie x KKW  кое се случи годинава во август, Ким Кардашијан дебитираше на нова линија парфеми заедно со своите сестри Клои и Кортни.

Колекцијата е насловена KKW Fragrance Diamond Collection by Kourtney x Kim x Khloe. Изданието го сочинуваат три парфеми со три посебни миризби, спакувани во шишенца кои личат на дијамантчиња. Парфемите се викаат  Yellow, Diamond и Pink.

Парфемите ќе бидат достапни во продажба од 8ми ноември, по цена од 40 долари. Не се сомневаме дека веднаш ќе се распродадат.

 

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...