Ким Кардашијан повторно е бринета

Платинестата боја на косата траеше колку што траеше и модната недела во Париз.

На модната недела во Париз, Ким Кардашијан изненади со новиот изглед – платинесто руса коса. И додека нејзините фанови се обидуваат да ја имитираат целејќи кон многу светло русата коса, таа веќе се префарба. И повторно е бринета.

Како и да е, новиот имиџ на Кардашијан остана „овековечен“ на насловната страница на францускиот Ел, после која Ким е повторно „старата“.

kim2

kim3

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...