Ким Кардашијан позира во авангардни дизајни за Вог

Ким Кардашијан ја краси насловната страница на августовското издание на Вог Јапонија. 

За август 2019, јапонскиот Вог лансира неколку насловни страници на кои позира Кардашијан. Дополнително, реалити ѕвездата позира за едиторијалот.На главната насловна страница Ким носи ѓердан од Блгари, додека на втората насловна таа е облечена во авангарден фустан од Валентино. За стилизирањето на насловните и едиторијалот се погрижи познатата модна блогерка и уредничка Ана дело Русо. 

x

Check Also

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За ...