Ким Кардашијан продолжува да ја комбинира бојата на облеката со бојата на автомобилот

Веќе е познато, во последно време е во мода меѓу младите ѕвезди да ја комбинираат нијансата на облеката која ја носат со нијансата на возилото во кое пристигнуваат на настаните. Раперката Кадри Би прва ја наметна оваа модна игра, додека Ким Кардашијан со задоволство ја прифати и повторно покажува како тоа може да изгледа.

Сега, станува збор за нагласена жолта модна игра – жолт секси комплет од макси сукња и градник и иста таква нијанса на џипот „Мерцедес“ со кој Кардашијан пристигна.

Необично, нели?

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...