Ким Кардашијан со индиго сина коса

Ким Кардашијан привлече внимание со новата боја на коса која стана суперпопуларна на Инстаграм само за еден ден.

Вчера, Инстаграм ѕвездата се појави со нова нијанса на косата која се нарекува индиго-сина црна. Нијансата на косата ја нагласи носејќи сина тесна маица и хеланки.

За оваа популарна боја е заслужен стилистот Крис Аплетон. Јасно е дека ќе биде жешка нијанса ова лето за многу следбенички на модните трендови.

x

Check Also

Емили Ратајковски се придружи на Клубот Kerastase!

27 годишната манекенка беше домаќинка на настанот во Холивуд, организиран од марката ...