Ким Кардашијан во секси „Тиери Муглер“ фустан, сите погледи кон неа!

Според многумина, „Тиери Муглер“ изгледот на Ким Кардашијан, кој го презентираше на црвениот тепих на 5-то годишно издание на Холививуд Бјути наградите (Hollywood Beauty Awards) е еден од нејзините најлегендарни изгледи.

Макси фустанот во црна боја е од марката Тиери Муглер, а акцентот е на Икс- деколтето од плиш материјал, кое прилично открива. За дополнителна драматичност, тука е и високиот шлиц.

Самиот фустан е приказна за себе, со дополнителни детаљи – сатенски ленти околу глуждовите на рацете, па не бара дополнителни модни додатоци и украси. Изгледот е заокружен со трендовски сандали на висока потпетица, со проѕирни ремчиња.

Шминката пак, е совршена – карминот е незабележлив и сјаен, а нагласени се очите и веѓите.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...