Ким Кардашијан ја „соблече“ Госпоѓа Даутфајер

Забележувате ли модна сличност?kim
Се сеќавате на култната комедија „Госпоѓа Даутфајер“ во која глуми Роби Вилијамс, кој трансформирајќи се во дадилка, поточно во госпоѓа Јуфиџинаја Даутфајер влегува во домот на својата поранешна сопруга за да си ги чува своите деца. Еден од омилените костими на дадилката очигледно послужи за инспирација на креацијата која ја носеше Ким Кардашијан на Мет-Гала. И што е поважно, моделот поарно прилега на оваа симпатична „бабичка“ отколку на младата „домаќинка“ Ким.
x

Check Also

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите ...