Ќе бидат ли ваквите удобни комбинации хит за следното лето?

Дизајнерите Консуело, Џани и Каролина Кастиљони на миланската модна недела покажаа дека на марката Марни вистинското време допрва доаѓа, веројатно веќе од следната пролет/лето.

slika 4

Колекцијата за пролет/лето 2015 на Марни ги слави 20-те години од постоењето на марката презентирајќи го трендот на практичност и удобност, но со многу стил.

slika 1

Кимоно фустани, појаси во карате стилот во комбинација со спортски сандали на платформа.

slika 3

Необичната комбинација, која очигледно е водена според принципот на удобност, и прекрасните дизајни, ги уриваат предрасудите дека елеганцијата не трпи претерувања.

slika 2

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...