Клаудија Шифер во раскошен шарен фустан од Зухаир Мурад

Супермоделот од 90-те години, германската убавица Клаудија Шифер (48) блесна на црвениот тепих на премиерата на филмот за Елтон Џон, „Rocketman“, во Лондон.

Зухаир Мурад пролет 2019

За оваа пригода, Шифер одбра колоритен, плисиран, макси фустан од Зухаир Мурад.

Моделот пристигна во друштво на својот сопруг, со кого има 3 деца. Фустанот во акварелна сина и розова нијанса и го осигура центарот на вниманието.

Изгледот е надополнет со светкав тенок ремен, ѓердан и светкава мала чантичка.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...