Клаудија Шифер во раскошен шарен фустан од Зухаир Мурад

Супермоделот од 90-те години, германската убавица Клаудија Шифер (48) блесна на црвениот тепих на премиерата на филмот за Елтон Џон, „Rocketman“, во Лондон.

Зухаир Мурад пролет 2019

За оваа пригода, Шифер одбра колоритен, плисиран, макси фустан од Зухаир Мурад.

Моделот пристигна во друштво на својот сопруг, со кого има 3 деца. Фустанот во акварелна сина и розова нијанса и го осигура центарот на вниманието.

Изгледот е надополнет со светкав тенок ремен, ѓердан и светкава мала чантичка.

 

x

Check Also

Погледнете ја 49-годишната Наоми во фотосесија за списанието WSJ

Октомврискиот број на списанието WSJ го краси црната пантерка – Наоми Кемпбел. 49-годишната ...