Кое куче е идеално за вас според хороскопскиот знак

Нашиот хороскопски знак зборува многу за нас, нѝго одредува карактерот, вкусовите, што би можеле да сакаме, а што да не сакаме. Секако, останува секогаш фактот дека сите не сме исти и покрај тоа што сме родени во ист хороскопски знак. Истото важи и за кучињата. Тие имаат различни карактери. Па, така, според хороскопските знаци, некои кучиња повеќе ни одговараат од другите.

Ајде да видиме кое куче каков „газда“ си сака, и обратно.

Овен – Идеално куче за Овните е Џек Расел и француски булдог.

Бик – Бигл и Бернардинец.

Близнаци – Пудлица и Велш-Корги.

Рак – Ирски сетер и питбул.

Лав – Германски овчар и ротвајлер.

Девица – Басенџи и териер

Вага – Бретонски епањел (Шпаниел) и Кокер шпаниел

Шкорпија – Далматинец и Бордер коли

Стрелец – Златен ретвривер и Басет

Јарец – Шиба ину и Акита ину

Водолија – Хаска и Маламуд

Риби – Moпс и Чивава.

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...