Кога фустанот со неодредена боја станува маркетиншки трик

Фустанот со неодредена боја ја „запали“ и сцената на американскиот идол.

sino 22

Црно-синиот фустан кој предизвика лавина реакции на социјалните мрежи во кои беа вклучени и дузина ѕвезди, се најде и на сцената на американскиот идол.

Фаворитката на американскиот идол Џекс се појави на сцената облечена во „спорниот“ (по боја) фустан, покажувајќи дека не е златно-жолт туку црно-син. Со оглед на тоа дека музичката емисија се пренесува на американската национална телевизија, овој маркетиншки потег на Џекс и донесе бројни гласови, но и поддршка од ѕвездите.

Веднаш по настапот на Џекс, на социјалните мрежи овој фустан повторно стана хит, а во дискусиите за Џекс и фустанот се вклучија и Џенефер Лопез и познатиот тв-водител Рајан Сикрест.

sino 55

Фустанот кој стана хит може да се нарача на Амазон, по цена од 69 евра.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...